Google’ın Yapay Zekâ ile Video Oluşturma Aracı Google Vids, Kullanıma Sunuldu (Ama Herkese Değil)

Yapay zekâ son dönemin en çok heyecan yaratan teknolojileri arasında yer alıyor ve irili ufaklı pek çok teknoloji firması kendi yapay zekâ araçlarını oluşturmak için çalışıyorlar. Bu firmaların başta gelenlerinden biri de elbette Google. Teknoloji devi, bu alandaki rüzgârı arkasına alarak alana ilk girenlerden biri olmak için çalışıyor. 

Kendi Gemini AI yapay zekâ aracını da tanıtan Google, şimdi de Google Vids ile karşımıza çıktı. İlk olarak Nisan ayından duyurulan yeni yapay zekâ uygulaması bazı kullanıcılara açıldı. Google Docs, Sheets ve Slides gibi araçlarla da çalışabilen uygulama, verilen metin komutlarından video oluşturabiliyor. 

Google Vids ilk aşamada belirli kullanıcılara açıldı

Google Workspace’e eklenen Google Vids, ilk aşamada sadece firmanın seçtiği bazı kullanıcılara açıldı ve test aşaması da başlamış oldu. Google’ın yardım sayfasında yaptığı açıklamaya göre bu araç, test edildikten ve ince ayarları da tamamlandıktan sonra adım adım diğer kullanıcılara da açılacak. 

Google Vids şu anda OpenAI’ın Sora aracı kadar etkileyici gözükmüyor ancak storyboard oluşturmak, metin ile sahneler oluşturmak, videolar veya ses kayıtları için senaryo oluşturmak gibi hizmetler sunuyor. Ayrıca stok görseller ve videolar ile de çalışmaları geliştirmek mümkün oluyor. 

Google Vids tam olarak kullanıma açıldığında çok daha fazlasını yapma potansiyeli barındırıyor. Bakalım Google, Sora’yla mücadele edebilecek mi yoksa alternatif bir hizmet mi sunacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir